Warsztaty z Pięknego Chodzenia dla Pań i …Panów (15-16 października 2016)

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak chodzić i prawidłowo się poruszać? Choć idąc ulicą wcale nie musisz wyglądać tak samo, jak modelki na wybiegach, ważne jednak, aby twój krok był lekki i jednocześnie pewny. Zacznij ćwiczyć już dziś!

Z pewnością zastanawiałaś się nie raz, jak prezentujesz się idąc ulicą, czy Twój chód jest lekki, zgrabny, elegancki i lekki? Zazdrościłaś nie raz modelkom i aktorkom, jak są powabne w ruchu. No tak, wiesz przecież, że uczyły się, jak się poruszać. Marzyłaś o tym, aby też nauczyć się pięknie chodzić. A marzenia są po to, aby je realizować. I taka właśnie realizacja Twoich marzeń jest już w zasięgu ręki. Specjalnie na tę okazję zaproszeni specjaliści podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pokażą, jak zamienić pochyloną sylwetkę, szerokie kroki, ociężałość, szuranie, człapanie i łażenie w sprawną i ponętną posturę oraz sprężysty chód.

Uśmiechnięte i ładnie poruszające się osoby są lepiej postrzegane przez płeć przeciwną. Lekkie i zgrabne kroki sprawiają, że jesteśmy piękniejsi, a pięknie chodzić może nauczyć się każda i …każdy.
Jakie będą zatem te nasze warsztaty?

1. Uwolnij swój głos a uwolnisz swoje życie (Marek Stawiński) – sobota 10.00-11.15.
2. Lekkość primabaleriny (Milena Onufrowicz) – sobota 11.30-13.00 i 13.30-15.00.
3. Ważne Tajemnice Pięknego Chodu (Marta Zawadzka) – niedziela 10.00-11.30 i 12.00-13.30.
4. Stopy czy kopyta, czyli co i jak założyć na nogi (AKCES DANCE) – niedziela 13.30-14.00 (prezentacja w imieniu producenta obuwia tanecznego, baletowego, teatralnego, ślubnego, do jazdy konnej).

Ad. 1. Od Marka:

Uwolnij swój głos a uwolnisz swoje życie

Zajęcia grupowe z elementami pracy indywidualnej. Tworzenie wokalnych plam dźwiękowych. Grupowa improwizacja wokalna. Improwizacja wokalna w małych grupach. Ćwiczenia Air Flow Phonation – najnowsze odkrycie emisyjne w świecie wokalnym. Ćwiczenia emisyjno-oddechowe pozwalające otworzyć się na przechodzącą przez Twoje ciało falę dźwiękową. Tworzenie ruchomych i dźwiękowych obrazów. Ćwiczenia odkrywające moc głosu. Ćwiczenia budujące zaufanie do drugiego człowieka. Ćwiczenia relaksujące ciało i głos. Uczestnictwo w tych zajęciach pozwoli Ci odkryć nowe oblicze drzemiących w Tobie możliwości, nie tylko wokalnych. Na zajęcia przyjdź w swobodnym stroju umożliwiającym nieskrępowany ruch.

O Marku:

Wybitny i niezwykle doświadczony nauczyciel śpiewu (coach wokalny), aktor, instruktor tańca współczesnego, trener rozwoju osobistego. Zakochany w bachacie i kizombie. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Certyfikowany Trener Wokalny IVTOM (International Voice Teacher of MIX w USA). W latach 2005-2010 był certyfikowanym trenerem wokalnym II stopnia SLS – Speech Level Singing w USA. Od 11 lat prowadzi warsztaty wokalne w całej Polsce. Pracował z ponad 3000 wokalistów. Wykładowca na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach i Chodzieży. Prowadzi w Toruniu i Aleksandrowie Kujawskim Studio Wokalno-Artystyczne VocalSecretsMind. Jeden z twórców musicalu Lato Miłości w Kozienicach. W latach 1998-2000 występował gościnnie w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. W 2001 roku odbył turnée po Europie występując w musicalu Grosse Freiheit nr 7. Aktor w następujących produkcjach: serial Czułość i kłamstwa, serial Złotopolscy, serial Adam i Ewa, film Przedwiośnie, serial 13 Posterunek, film Avalon, film Anna Karenina – Sensacje XX Wieku, programie 997 i innych. Od 13 lat uczestniczy w najbardziej prestiżowych szkoleniach wokalnych, konferencjach naukowych na temat śpiewu, technik nauczania śpiewu oraz zagadnień z tym związanych, które prowadzili najlepsi wykładowcy i nauczyciele z całego świata: Seth Riggs, Greg Enriquez (nauczyciel Celine Dion), Dave Stroud, Jeffrey Skouson, Melissa Cross, Dean Kaelin, Hubert Noe, Rocio Guitard oraz wielu innych.

Ad 2. Od Mileny:

Lekkość primabaleriny

Zaadresowane są dla wszystkich osób chcących poprawić swoją sylwetkę ciała, sposób poruszania się, nabrać elegancji i gracji w ruchu. Poprzez odpowiednie ćwiczenia, mające na celu zwiększenie elastyczności i siły mięśniowej nóg, tułowia oraz mięśni brzucha, wzmacniamy i rozciągamy nasz kręgosłup oraz wypracowujemy odpowiednie mechanizmy odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy. Jeżeli chodzenie, to również stopy, na które (a może przede wszystkim) zwrócimy uwagę – jak je stawiamy i eksponujemy w kroku chodzenia.

PS Ćwiczenia wykonywane są także w pozycji leżącej, dzięki czemu działamy przeciw grawitacji, a kręgosłup nie jest obciążony . Uczestnicy warsztatów przychodzą ubrani w strojach rekreacyjnych typu  t-shirt, leginsy lub dresy oraz skarpetki. Niezbędna mata piankowa (jak do jogi) i ręcznik.

O Milenie:

Milena Onufrowicz-Kaczyńska z wykształcenia jest artystką baletu. Tańcem zajmuje się od 10 roku życia. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Uczestniczka wielu zagranicznych Konkursów Baletowych, mi.in. w Moskwie, Paryżu oraz finalistka Międzynarodowego Konkursu w Warnie. Laureatka I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Baletowych w Warszawie. Stypendystka Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci Uzdolnionych oraz nagrody przyznanej przez Burmistrza Miasta Lidzbarka Warmińskiego. Była solistka Polskiego Baletu Narodowego w Warszawie oraz English National Ballet w Londynie. Obecnie pedagog w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie. Członek Jury w Konkursie Tańca Mirage. W swoich warsztatach łączy elementy z tańca klasycznego, tańca współczesnego, tanga argentyńskiego, technik barre au sol i jogi.

Ad 3. Od Marty:

Ważne Tajemnice Pięknego Chodu

PS A jeśli to tajemnice, to tylko dla wtajemniczonych.

O Marcie:

Marta Zawadzka to tancerka, choreograf, pedagog oraz teoretyk tańca. Laureatka pierwszej nagrody na XII Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu. Stypendystka Prezydenta Miasta Torunia oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tańczyła m.in. w Opera in vivo w choreografii Karoliny Garbacik. Autorka ruchu scenicznego do spektaklu Siostry Parry w reżyserii Piotra Szalszy – pierwszej produkcji Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu. W spektaklu Ślub W. Gombrowicza w reż. Zbigniewa Lisowskiego, zrealizowanym przez Teatr Baj Pomorski, tańczy rolę Demona. Współpracuje również z Teatrem Atofri – sceną dla dzieci naj-najmłodszych – tańczy i jest autorką choreografii w spektaklu Do góry nogami w reż. Beaty Bąblińskiej. W czerwcu 2016 roku tańczyła w spektaklu produkcji Fundacji MALTA, w chor. Mikołaja Mikołajczyka i reż. Jana Komasy, zrealizowanej z okazji 60-lecia poznańskiego czerwca, pt. KSENOFONIA. Symfonia dla innego. Prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego oraz warsztaty z tańca współczesnego, plastyki ruchu i świadomości ciała. Współpracuje z wieloma placówkami kulturalno-edukacyjnymi i organizacjami pożytku publicznego oraz z katedrą kulturoznawstwa UMK w Toruniu. Koordynowała projekty edukacyjne i prowadziła zajęcia w wielu projektach edukacyjnych dotyczących tańca i szeroko pojętej edukacji kulturalnej, m.in. Taniec w Teatrze – Teatr w Tańcu, zrealizowanym w Teatrze Baj Pomorski w 2015 r. w ramach programu Myśl w ruchu Instytutu Muzyki i Tańca. Regularnie bierze udział w wielu warsztatach z tańca współczesnego u pedagogów polskich i zagranicznych. Praktykuje jogę wg Iyengara. Autorka artykułów na temat tańca. Członek zarządu Koła Naukowego Teorii Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz członek zarządu Polskiego Forum Choreologicznego.

Ad 4. AKCES DANCE

Prezentacja w imieniu producenta obuwia tanecznego, baletowego, teatralnego, ślubnego, do jazdy konnej. Czołowy producent obuwia, krakowska firma AKCES DANCE w dniu 5 listopada 2016 r. otwiera swój sklep firmowy w Przysieku /k. Torunia. Adres sklepu: Pasaż Przysiek, ul. Leśna 3c.


Warunki uczestnictwa: podczas warsztatów wskazany wygodny, lekki ubiór, raczej nie dżinsy, najlepiej legginsy lub dresy, t-shirt, podwójne skarpetki, buty na zmianę, ale nie adidasy (panie mogą mieć na obcasie). Panie zachęcamy, aby wzięły luźną, krótką spódniczkę. Natomiast w niedzielę zapraszamy do zabrania całego przekroju swoich używanych butów. Koniecznie trzeba wziąć ze sobą karimatę lub matę piankową do ćwiczeń oraz ręcznik. Do tego coś do picia i kanapkę (na miejscu nie ma możliwości zakupu prowiantu i napojów) oraz oczywiście dobry nastrój. Będzie energetycznie.

Jak wziąć udział: zapisy prosimy dokonywać poprzez zgłoszenie na e-mail kursy@cotango.pl.

Czas i miejsce: w sobotę zaczynamy o godz. 10.00 i kończymy o godz. 15.00, a w niedzielę: zaczynamy o godz. 10.00 i kończymy o godz. 14.00. Spotykamy się w Domu Muz przy ul. Okólnej 169 w Toruniu (nie mylić z Domem Muz przy ul. Poznańskiej).

Koszty: tylko opłata za całość (8 godz. zajęć), czyli 120 PLN/osobę. Opłatę koniecznie proszę wnieść przelewem w ciągu dwóch dni roboczych od rejestracji na rachunek bankowy Fundacji COTANGO: BGŻ BNP PARIBAS: 60 2030 0045 1110 0000 0256 2250.

Tylko rejestracja + wpłata upoważniają do udziału!
Liczba miejsc jest ograniczona z uwagi na elementy pracy indywidualnej.

Uwaga: proszę zainteresowane osoby o śledzenie tego wydarzenia na okoliczność ew. drobnych zmian w programie. W razie pytań proszę dzwonić pod numer tel. 604 219 184.

Organizator: Fundacja Terapii Tangiem COTANGO – Organizacja Pożytku Publicznego, KRS 0000447071.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz