Koncert Cortina Tango + Flash Mob przy Fontannie + Warsztaty Tanga dla Debiutantów

Fundacja Terapii Tangiem COTANGO  w Toruniu, w ramach realizacji zadania publicznego Miasta Torunia z zakresu wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymania tradycji narodowej, zaprasza na koncert zatytułowany Cały Toruń Tańczy Tango.

W programie najsłynniejsze klasyczne tanga muzyki światowej, utwory polskie, szlagiery popularne kilkadziesiąt lat temu w Toruniu. Muzykę uzupełni pokaz tanga argentyńskiego.

Koncert będzie miał miejsce w sali koncertowej o niezwykłej urodzie akustycznej w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu przy ul. Szosa Chełmińska 224/226 o godzinie 18.00 w dniu 30 kwietnia 2016 roku.

W ekscytującą krainę tanga wprowadzi Państwa sekstet Cortina Tango w składzie:

Maciej Drapiński – akordeon
Jędrzej Rochecki – skrzypce
Mateusz Szwankowski – klarnet
Robert Matusiak – fortepian
Magdalena Cysewska – wokal, akordeon
Michał Hajduczenia – kontrabas, wokal, kierownictwo artystyczne.

Inauguracja występów zespołu Cortina Tango miała miejsce w roku 2013 na festiwalu Benefis Stulecia Tanga w Toruniu, aby już w roku 2015 w pełnym składzie brawurowo zagrać dwa koncerty na żywo do tańca dla ponad stu par w czasie festiwalu Tan(GO)tyk Maraton w Toruniu.

Podstawowym celem koncertu jest pokazanie udziału kultury polskiej w powstaniu fenomenu tanga, różnorodności jego muzycznych i tanecznych form oraz propagowanie eleganckich i zdrowych form spędzania wolnego czasu. Z tego powodu sugerujemy delikatną elegancję w czasie koncertu. Zadanie wykonano ze środków toruńskiej Fundacji COTANGO oraz dofinansowano ze środków Miasta Toruń. Wstęp wolny.

Organizatorem jest Toruńska Fundacja Terapii Tangiem COTANGO, która powstała trzy lata temu. Szerzy kulturę tanga, organizując zajęcia, animuje tango w Toruniu. Przygotowuje się do czwartego międzynarodowego festiwalu Tan(GO)tyk Maraton 2016.


Flash Mob Tanga przy Fontannie Cosmopolis

W ramach Święta Tańca w dniu 30 kwietnia 2016 r. o godzinie 12.30 zatańczymy tango przy fontannie Cosmopolis. Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia znajdą Państwo na stronie wydarzenia na facebooku. Zapraszamy!


Warsztaty Tanga dla Debiutantów

Może ten koncert zainspiruje Państwa, aby wraz z Fundacją COTANGO zacząć przygodę z tangiem. Najbliższe warsztaty już 7 i 8 maja 2016 roku, każdego dnia w godzinach od 10.00 do 14.00, w Toruniu, w Domu Muz przy ul. Okólnej 169 (nie mylić z Domem Muz przy ul. Poznańskiej).

Te zajęcia są dla tych, którzy swoją przygodę z tangiem chcą zacząć, jak i dla tych, którzy już tanga dotknęli i przyszło im się zmierzyć z tym, co w tym tańcu najtrudniejsze – z równowagą, osią, kontaktem, objęciem i przede wszystkim z własnym ciałem. Po tym spotkaniu pozostanie z pewnością uczucie, że to jest to, czego szukaliście.

Sześć godzin zajęć w układzie 2×1.5 + 2x 1.5 spowodują, że w niedzielę wieczorem będziecie inni niż w sobotę rano. Warto spróbować, aby doznać tego uczucia.

Wskazany wygodny, lekki ubiór, raczej nie dżinsy. Panie zachęcam aby wzięły luźna spódniczkę, t-shirt owszem, podwójne skarpetki, buty na zmianę, ale nie adidasy. Panie mogą mieć na obcasie, jak i bez obcasa na zmianę. Do tego coś do picia i kanapka. Będzie energetycznie.

Nie ma potrzeby aby mieć partnera, zarówno panie, jak i panowie mogą przyjść solo, pary zachęcam do namówienia znajomych par. Od początku wszyscy ćwiczą ze wszystkimi.

Koszty: tylko opłata za całość, czyli 60 PLN/osobę. Opłatę proszę wnieść przelewem na rachunek bankowy Fundacji COTANGO: BGŻ BNP PARIBAS 60 2030 0045 1110 0000 0256 2250.

Uwaga: proszę zainteresowane osoby o śledzenie tego wydarzenia na okoliczność ew. drobnych zmian w programie. W razie pytań proszę dzwonić pod numer tel. 604 219 184.

Organizator: Fundacja Terapii Tangiem COTANGO – Organizacja Pożytku Publicznego, KRS 0000447071.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz