Warsztaty Tanga w Klubie Zodiak SM Na Skarpie

Zapraszamy na Twoją Pierwszą Lekcję Tanga.
Na zajęciach poznamy, czym jest Tango jako emisja ruchu, świadomość ciała, równowaga, kontakt z partnerem
i to, czym jest objęcie.

Ubiór lekki i swobodny, koniecznie buty na zmianę, skarpetki do ćwiczeń.
Pożądane uczestnictwo w parze, ale jeśli nie mamy partnera/partnerki, to jest szansa spotkania na zajęciach. W czasie warsztatu wszyscy ćwiczą i tańczą ze wszystkimi, ale jeśli para, chce pozostać bez zmiany partnerów, to nie ma problemu.
*****************
Zajęcia poprowadzi Osito Marino, który swoją przygodę z tangiem rozpoczął w lutym 2009. Zaczęło się od kursu tańca towarzyskiego, ale już po kilku miesiącach wiedział, że to nie jest to czego szuka. Będąc mocno zdeterminowanym zaczął jeździć na regularne lekcje do polskich i zagranicznych nauczycieli we Wrocławiu i w Warszawie. Uczył się i tańczył szukając własnego stylu i bazując na stylu milonguero. Od początku swojej tangowej tożsamości preferował pracę nad kontaktem z partnerką, respektowania jej oczekiwań, ale tez ciągłego zaskakiwania jej zmiennością tempa i pomysłami ruchu. Czerpiąc wiedzę i doświadczenie od wielu nauczycieli zbudował własny styl oparty na prostocie ruchu i silnej emocjonalności, na uważności i na oddaniu się partnerce i nade wszystko otwarty na kontakt z partnerką. Gdy tańczy, to istnieje dla niego tylko Ona, muzyka i podłoga. Respektuje mądrość, którą podzielił się z nim Ruben Terbalca, jeden z najstarszych tancerzy tanga na świecie, którego gościł w roku 2014 w Toruniu: „Jeśli przez jedną minutę udało ci się utrzymać kontakt z partnerką i pozostać w harmonii z muzyką, to przez minutę tańczyłeś tango. Jeżeli umiesz wykonywać dziesiątki wspaniałych figur, a nie spełniasz tych dwóch warunków, to nic o tangu nie wiesz”.
Nie traktuje zajęć z uczniami, jako pouczania. Pokazuje tylko to co dla ludzi często jest zakryte; co można zrobić z własnym ciałem, jak zrozumieć partnera, jak zbudować relację i zaoferować ruch, który będzie przyjemnością dla obojga. A wszystko oparte na wykreowaniu czerech idei: równowaga i oś dla każdego z partnerów z osobna, kontakt w parze i wreszcie mając te techniczne idee opanowane osiągnąć objęcie doskonałe, tak aby nie istniał partner, nie istniała partnerka, nie istniała pra tancerzy, ale aby zaistniał nowy byt, nowe ONO w liczbie pojedynczej i w tym bycie zaistnieć przez dwanaście minut w naszym i tylko w naszym tangu.
W ciągu swojej zabawy w tango zatańczył na ponad stu maratonach i festiwalach tanga, zarówno w Polsce, jak i w kilkunastu krajach Europy, największą przyjemność znajdując w tańcu do żywej muzyki. Do Argentyny się nie wybiera, ponieważ uważa, że to samo można znaleźć na miejscu, realizując hasło: „Cały Toruń Tańczy Tango”
**********************
1. Warsztat weekendowy. Harmonogram zajęć:
Piątek 22.03 br. w godz. 18.00 – 21.00 (pierwsza godzina gratis)
Sobota 23.03 br. w godz. 10.00 – 14.00
Koszt: 90 zł/osoba/dwa dni warsztatu.
2. Zajęcia cykliczne: środy w godz. 19.00 – 21.00 (od 27.03.br.)
Koszt: 120 zł / m-c/ osobę (cztery spotkania w miesiącu).
Płatność na rachunek Fundacji COTANGO:
92 9511 0000 0052 8303 2000 0010  lub na pierwszych zajęciach
********************************************
Miejsce: Klub „Zodiak” SM „Na Skarpie”, ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6
Zapisy: tel. 56 / 648 68 55 ( do 20.03.br.). Prosimy też o rejestrację poprzez przycisk „Zapisz się na kurs” na stronie www.cotango.pl
Info: Osito Marino – K. Hofman, tel. 604 219 184