Idziemy do kina na „Ostatnie Tango”

Zapraszamy na film Ostatnie Tango, który będzie wyświetlony w Toruniu w dniach:

5 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00
8 kwietnia 2017 r. o godz. 15.00

W razie zainteresowania widzów możliwe są dodatkowe seanse.
Miejsce: Domu Muz przy ul. Podmurnej 1/3 w Toruniu.

Ostatnie tango to niezwykła opowieść o miłości i nienawiści najsłynniejszej pary w historii tanga argentyńskiego. Połączył ich taniec, rozdzieliło ich życie.

María Nieves Regi (80) i Juan Carlos Copes (83) spotkali się, gdy byli nastolatkami i tańczyli razem przez niemal 50 lat. W tym czasie kochali się i nienawidzili, ranili się i odchodzili, lecz zawsze wracali aby razem tańczyć tango. Żaden mężczyzna nie dorównywał w tańcu Juanowi, a żadna kobieta – Marii. W końcu on odszedł na dobre do innej, 20 lat młodszej partnerki, z którą ma dwoje dzieci. Teraz, w jesieni życia, oboje opowiadają o miłości, nienawiści i wspólnej pasji.

Ostatnie tango to ich historia zilustrowana przez tancerzy i choreografów z Buenos Aires, którzy odtwarzają najważniejsze momenty ich związku przy pomocy niezwykłych układów scenicznych. Pięknie sfilmowanym scenom towarzyszą poruszające wywiady i zdjęcia archiwalne, które sprawiają, że Ostatnie tango jest niezapomnianą podróżą, odkrywającą tajemnice tego tańca.

Film opowiada historię Juana i Maríi, ale także dokumentuje historię tego tańca i wpływ, jaki para wywarła na jego ewolucję w ostatnich 50 latach. To oni spowodowali, że tango stało się światowym fenomenem, wcześniej było popularne głównie w klubach w Buenos Aires.


Bilety w cenie 15 PLN można nabyć płacąc przelewem na rachunek bankowy Fundacji COTANGO: BGŻ BNP PARIBAS 60 2030 0045 1110 0000 0256 2250 lub na miejscu przed seansem.

UWAGA: proszę zainteresowane osoby o śledzenie tego wydarzenia na okoliczność ew. drobnych zmian w programie. W razie pytań proszę dzwonić pod numer tel. 604 219 184

Organizator: Fundacja Terapii Tangiem COTANGO – Organizacja Pożytku Publicznego, KRS 0000447071.